امروز به مناسبت روز مادر یک گلدون ارکیده خوشگل بنفش از پسرم هدیه گرفتم . با اینکه ارکیده گل محبوبم نیست اما  گل همیشه  خوشحالم میکنه. ارکیده   عمر طولانیی  داره  و اگر باهاش درست رفتار کنیم  هر سال  گل میده.   کافیه وقتی که آخرین  گل هایش ریخت   ریشه های اضافه شو بچینیم،  خاکشو با خاک مخصوص ارکیده عوض کنیم  و  هر چند وقت یکبار  بهش  مواد غذایی اضافه کنیم .

سبزیهای توی تراس هم دیگه بزرگ شدن و وقت چیدنشونه. کاهو و سبزیجات سالادی کاشتم و ریحون و  لوبیا . البته لوبیا رو بیشتر برای   قشنگی کاشتم، قراره  ساقه هاش بپیچه  دور میله های تراس و همه جا رو سبز کنه.

آدم وقتی  کاری رو مرتب انجام میده که  براش  زمان مشخص و ثابتی در نظرگرفته باشه.در غیر اینصورت اون کار   بین کارها و بهانه های جور وا جور دیگه  براحتی فراموش میشه. مثلا من   برای تقویت عضلات زمان ثابتی رو در نظر گرفتم و تا حالا موفق بودم که هفته ای دوبار برم سالن ورزش. میخوام کاردیو رو هم جزو برنامه هفتگیم کنم. با   دو روز در هفته، روزی حداقل ۲۰ دقیقه شروع می کنم  و اگر موفق شدم ادامه بدم بیشترش میکنم. بهتره یک روزش شنبه باشه که خونه هستم  و روز دوم هم میتونه سه شنبه باشه. کاردیو هم برای سلامتی قلب لازمه هم فعالیتهای ذهنی و حافظه و  هم کلا آدم و سر حال و قبراق نگه میداره.

غروب یکشنبه ست ، بارون طولانی که از دیروز شروع شده بود بند اومده. برم سبزیجاتم رو بچینم و دوش بگیرم .

-راستی میشه یک نفر چند تا سریال خوب  ایرانی بهم معرفی کنه؟

.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مرکز خرید دام زنده در تهران کسب درامد اینترنتی کالیستو خدمت به دانش آموزان دچار مشکلات یادگیری Learning Disability امتحان کد قالب اخبار جدید پرسپولیس آهنگ هاز Augie Free ebooks جامع ترین خبرنامه آنلاین